433. 3128523. ROSA TAIKON. ring, sterlingsølv, signeret Taikon, Ytterhogdal 1994, åbent fredsskilt med snoet tråddekoration.
Ringstørrelse 17 mm, vægt 9,5 g
HISTORIKER
Denne ringmodel blev værdsat af Taikon og båret af hende under flere offentlige optrædener. Se billede.
Brugsslitage.