870. ARMBÅND, 18 karat guld, dekoreret med et "D" i sølv med 9 rosenslebne diamanter, graveret dekoration af rocailler og akantusblade, gave fra Prins Eugen.

870. 2631327. ARMBÅND, 18 karat guld, dekoreret med et "D" i sølv med 9 rosenslebne diamanter, graveret dekoration af rocailler og akantusblade, gave fra Prins Eugen.

Indvendig diameter 58x50 mm, vægt 11,3 g PROVENIENS Gave til Dagmar von Arbin fra hendes gudfar Prins Eugen.

Mindre Brugsslitage.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Brugsslitage.

Klassiska & Asiatiska juni 2023

Antal besøg: 837