299. SPEJLAMPER, et par, sandsynligvis Stockholm arbejder i Karl Johan, Johan Petter Holmbergs stil, fineret med mahogni.
299. 1771531. SPEJLAMPER, et par, sandsynligvis Stockholm arbejder i Karl Johan, Johan Petter Holmbergs stil, fineret med mahogni.
forgyldt dekor i pastel i form af kymation, messing lysestager, senere sølvfolierede glas, ovale 55,5 x 40 cm.
Mindre finerreparationer, beslag til lysarme muligvis ikke originale, senere bagstykker. For yderligere information kontakt venligst: bertil.carlsson@auktionsverket.se.