295. 1835669. MATS THESELIUS. "Bamboo King", lænestole, 1 par, Källemo 2000, stel i sortlakeret stål, armlæn omviklet med bambus, polstret sæde og ryg.
signeret Bambuskongen af Mats Theselius nr: henholdsvis 41/360 og 43//360 eksemplarer for Källemo Sverige, sædehøjde ca 39 cm, højde 74 cm.
Mindre slitage.
Mats Theselius (Født 1956)