98. NETSUKE, KOICHI.

NETSUKE, KOICHI.
98. 1940372. NETSUKE, KOICHI.

I form af siddende makak, udskåret i buksbom, delvist bejdset, signeret, Edo, 1800-tallet, højde 3 cm.
Herkomst: Julius Katchen samling, købt oktober 1966.

Ingen anmærkninger.

Hammerauktion

Crafoord Auktioner Lund, hösten 2021

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!
98. 1940372. NETSUKE, KOICHI.

Ingen anmærkninger.

Hammerauktion

Antal besøg: 783