98. 1940372. NETSUKE, KOICHI.
98. 1940372. NETSUKE, KOICHI.
I form af siddende makak, udskåret i buksbom, delvist bejdset, signeret, Edo, 1800-tallet, højde 3 cm.
Herkomst: Julius Katchen samling, købt oktober 1966.