135. Vietnamesisk mandarin kasket fra Nguyễn-dynastiet, slutningen af det 19. århundrede.- begyndelsen af det 20. århundrede.

135. 1860605. Vietnamesisk mandarin kasket fra Nguyễn-dynastiet, slutningen af det 19. århundrede.- begyndelsen af det 20. århundrede.

Med lakeret og gylden trækasse 39x27x27 cm (kasse).

Nogle fejl og mangler.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Nogle fejl og mangler.

Adresse

Rosellón 227
08008 Barcelona
Spanien

Placering
Rosellón S2
Katalognr.
135

Subasta de octubre 2021

Antal besøg: 12.460