631. 1683173. PABLO GARGALLO. Danser.
Tørpunktsgravering Signeret og dateret 1928. I nederste margen, nummereret 10/12 og signeret med blyant. Dette er det andet kendte tryk af den eneste udgave af denne plade, lavet i billedhuggerens levetid. Pladen er bevaret i Gargallo-museet i Zaragoza 32x24,9 cm.