631. PABLO GARGALLO. Danser.

PABLO GARGALLO. Danser.
631. 1683173. PABLO GARGALLO. Danser.

Tørpunktsgravering Signeret og dateret 1928. I nederste margen, nummereret 10/12 og signeret med blyant. Dette er det andet kendte tryk af den eneste udgave af denne plade, lavet i billedhuggerens levetid. Pladen er bevaret i Gargallo-museet i Zaragoza 32x24,9 cm.

I meget god stand, let oxidation.

Nej, betales af sælger

Hammerauktion

Subasta junio 2021

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Nej, betales af sælger

Hammerauktion

Subasta junio 2021

Katalognr.
631
Antal besøg: 591