499. LORENZO SABATINI. EFTER. Brylluppet i Cana.

LORENZO SABATINI. EFTER. Brylluppet i Cana.
499. 1687895. LORENZO SABATINI. EFTER. Brylluppet i Cana.

Olie på lærred Komposition baseret på gravering af Cornelis Cort lavet i 1576 efter en tegning af Sabatini opbevaret i London 162,5x146 cm.

Foret. Gamle kromatiske reintegrationer. Periodisk stel i udskåret og forgyldt træ, med fejl.

Nej, betales af sælger

Hammerauktion

Subasta junio 2021

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Nej, betales af sælger

Hammerauktion

Subasta junio 2021

Katalognr.
499
Antal besøg: 602