18. UR, ROLEX, GMT MASTER.

18. 1665540. UR, ROLEX, GMT MASTER.

Stål, plexiglas, automatisk opgave, GMT hånd, referencenummer 1675, serienummer 5848750, arbejdsnummer D 886443, kaliber 1570, original østersled i stål referencenummer 78360/580/UE, kassediameter 39 mm, leveres med æske, originalt certifikat , manual og original kvittering. Solgt i 1980.

Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti. Brugsslitage, ridser, krone og kronehals defekt, service påkrævet.

Hammerauktion

Få foretaget en gratis vurdering!

Crafoord Auktioner Lund, Våren 2021

Antal besøg: 3.815