98925. FIGURER, 3 stk, keramik og træ, inkl. Hilmer Johansson, VÆGPLADE, gips, 1900-tallet.
Vægplade stemplet "Ernesto". Hund med utydeligt stempel. Trägubben mærket "Döderhult, Oskarshamn, 1952, HJ" (Hilmer Johansson).
Slitage, mindre Kantstødt på vægpladen.