98800. SERVICEDELE, 29 dele, keramik, "Capri" Rörstrand.
12 tallerkner, diameter 25 cm, 12 dybe tallerkener, diameter 19,5 cm, 2 serveringsfade, kande, grydeske og skål.
Brugsslitage, mindre krakelering.
En tallerken med en lille kantrevne.
3 dybe tallerkener med Kantstødt og revne.