98772. BENNY MOTZFELDT. 1909-1995, Norge, KUNSTGLAS, 5 stk, signeret, dateret, -72, -79.
Benny Motzfeldt Norsk glaskunstner, designer ved Hedelands glasværk, 1955-1967, og ved Randsfjords Glasbruk 1967-70.
Højden på brillerne, 11-24 cm.
Ingen anmærkninger.