982387. ELEKTRISK GUITAR, original Fender Stratocaster, sunburst, 1965.
S/n L76811, Original udstyret og svingarm. Dansebandsoptræden og hard case fra 1967.
Brugsslitage, mindre brugsspor i underkant af kroppen (se billede), indgraveret cpr-nummer ved s/n (se billede). Lige i nakken, snorhøjde ved første bånd ca. 2 mm. God stand (skøn at spille på...)