SPILLEBORD, gustaviansk stil, midten af det 20. århundrede.
96220. SPILLEBORD, gustaviansk stil, midten af det 20. århundrede.
Rektangulær form. Skåret dekoration, nedad tilspidsede kanylerede ben. Aftagelig top, indvendigt beklædt til backgammonspil. To sammenklappelige drikkeborde.
Længde 91 cm.
Bredde 45 cm.
Højde 78 cm.
Spillebordet er 88x88 cm.
Længde 91 cm.
Bredde 45 cm.
Højde 78 cm.
Spillebordet er 88x88 cm.