943045. ARMAND GUSTAVE GÉRARD JAMAR (BELGIAN 1870-1946). APOKALYPSEN.
Olie på lærred Signeret og dateret 22. august 1941 med udskrabning nederst til højre.
55 x 75,5 cm Uindrammet.
Uindrammet. En lille bule på lærredet nederst til venstre. Medfølgende strækmærke.