93058. SKÆNK, barokstil, første halvdel af 1900-taget.
Brunbejdset birk. Tre låger dekoreret med hylder og en skuffe. Længde 163, bredde 43, højde 117 cm.
Slitage og ridser, en skuffe i et skab mangler, en nøgleplade mangler, to hylder er sekundære, en nøgle mangler.