TABLET- og CHOKOLADEÆSKER, 28 stk., midten af 1900-tallet.

924970. TABLET- og CHOKOLADEÆSKER, 28 stk., midten af 1900-tallet.

Marabou Paradis, tom æske, mål 4,5x9,5x15 cm Cloetta, Premiere, tom æske, mål 4x10,5x15 cm.
Tabletæsker, tomme, 23 heraf 16 med afskårne for- og bagsider limet på nyere æsker.
Medicinrulle mynte, 2 stk.
Candelia mælkechokolade, længde 12 cm.

Proveniens gods efter samleren Conny Hägerspång, Vetlanda.

Brugsslitage, udtværet med spritpen på Cloetta Premiär, limet tabletsider på nyere æsker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Medicinrulle mynte, 2 stk.

Antal besøg: 2.482