Karaffel, højde ca 28,5 cm inkl prop 13 glas, højde ca 7,5 cm 12 glas, højde ca 12,5 cm.
Mindre Brugsslitage. Mindre Kantstødt, lejlighedsvise ridser forekommer.
Edward Hald (1883–1980)