919682. LIND, GUSTAF. svensk frugt.
Magnus Bergvall i 1920. 48 litografiske plader. Forlagets hellæderbind.
Farvede billeder og beskrivelser af frugt- og bærsorter dyrket i Sverige. (II), 48 s. 48 col.lithogr.plader af Sven Ekblom. Fuld læder original indbinding i original æske.