SOFA, gustaviansk 17/1800-tallet. Sverige, provins.

91168. SOFA, gustaviansk 17/1800-tallet. Sverige, provins.

Udskåret dekoration af klippeskær, fleuroner og krenelerede knogler.

Restaureret. Senere polstring, polstring og maling. Længde 185 cm. Dybde 65 cm.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.203