Sæt , 3 dele, inklusive Johansfors og Gullaskruf.

90896. Sæt , 3 dele, inklusive Johansfors og Gullaskruf.

Askebæger. Klart glas og sort glasmasse med dekoration af bobler. Signeret Johansfors Sverige.
Højde 6 cm.
Diameter 14 xm.
Vase. Klart glas med snoet indretning i pink og blå toner. Signeret Gajene 22 Isaac og mærket Gullaskruf glasstudie Orrefors Sverige.
Højde 9 cm.
Stjerneformet skål medfølger.

Ridser på undersiden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 6 cm.
Diameter 14 xm.
Højde 9 cm.
Stjerneformet skål medfølger.

Ridser på undersiden.

Antal besøg: 1.797