KETROLEUM LOFTSLAMPE.

KETROLEUM LOFTSLAMPE.
908542. KETROLEUM LOFTSLAMPE.

Petroleumsloftslampe - pæreformet petroleumsbeholder af polykrom glaseret keramik, semi-skulpturelt blomstermønster i rødt, gult og grønt, 6 rigt ornamenterede buede arme med lysstude, forgyldt, rund glasskærm med udskåret stjernedekor, glasstang ophæng, kædeophæng med modvægt.

Fremstår med brugsspor, skyggen lidt stødt.

Få foretaget en gratis vurdering!
908542. KETROLEUM LOFTSLAMPE.

Antal besøg: 1.178