2 SERIGRAFIER AF ROLF SCHRÖDER-BORM.

908259. 2 SERIGRAFIER AF ROLF SCHRÖDER-BORM.

Schroeder-Borm, Rolf (f. 1941 Hamburg) - 2 originale serigrafier, 1x "Koppel", serigrafi i seksten farver, signeret og dateret 1979 nederst til højre, påskrevet "ea" (Epreuve d'Artiste) og betitlet, oplag på 100 eksemplarer, plademål: ca. 44x50cm, 1x "Novemberlandskab", serigrafi i fjorten farvetryk, signeret og dateret 1974 nederst til højre, nummereret 313/500 og titlen nederst til venstre, plademål :ca.55x50cm, individuelt indrammet under glas.

minimale tegn på slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

minimale tegn på slid.

Adresse

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gang 2
Antal besøg: 2.433