ATTRIBUTED TO HARRY FIDLER (BRITISH 1856-1935). Gamle Nikke.

904609. ATTRIBUTED TO HARRY FIDLER (BRITISH 1856-1935). Gamle Nikke.

Akvarel forhøjet med hvid Utydeligt signeret med monogram nederst til højre, indskrevet med 'Old Nod, af Walter de la Mare' verso 20,2 x 17,5 cm Herkomst: The Parker Gallery, London.

Under glas, uundersøgt ud af glaseret ramme. En plet af flåning til midterhimlen. En diagonal ridse til venstre kant. Nogle lette farvemisfarvninger overalt. En lille ridse herrehatten.

Få foretaget en gratis vurdering!

Dreweatts Online
Antal besøg: 1.729