ET UDVALG AF KINESISK STORT 18. ÅRHUNDREDE EKSPORT BLÅT OG HVIDT PORCELÆN.
899253. ET UDVALG AF KINESISK STORT 18. ÅRHUNDREDE EKSPORT BLÅT OG HVIDT PORCELÆN.
Inklusive; en tekande og låg, en anden lille tekande, to kaffekopper, to teskåle, en tebeholder og en senere blækholder med et blækhus.
Tebeholder skåret. Lille tekande mangler låg.
En teskål skåret. Blækstander mangler en brønd. Én kaffekop med revnet håndtag. Tekande og låg har en lille chip til tud.