GRAHAM CROWLEY (B.1950). OPSKRIFTEN.

897929. GRAHAM CROWLEY (B.1950). OPSKRIFTEN.

Olie på lærred, Signeret og dateret '83 øverst til højre; signeret, dateret og betitlet på bagsiden 177 x 152,5 cm. (69 3/4 x 60 tommer).

Impasto er god, en eller to mindre skrammer, ikke foret. Lille plet af craqueleur i midten til højre.

Få foretaget en gratis vurdering!

Dreweatts Online
Antal besøg: 1.308