869790. TRANSPORTKASSE/FLIGHTCASE, til malerier, Spektrum Cases, Gøteborg.
Plastfineret krydsfiner med aluminiumsbeslag. Kombinationslås. Indvendig foring af skumgummi. Indvendigt mål, længde 58, højde 72, højde 4 cm. Udvendigt mål længde 65, bredde 79, højde 11 cm.
Brugsslitage. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti. Kode 000.