APPLIKATION, et par. Frankrig. Empire stil.

86342. APPLIKATION, et par. Frankrig. Empire stil.

Forgyldt og patineret bronze. Dekor af stående bevinget karyatide, laurbærkrans og Zeus-hoveder. Til fire stearinlys. Højde 54 cm.

Brugsslitage, en let arm med professionel reparation.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.633