856242. ASKEBÆGER. Hvidmetal "Ultima 15" Beck & Ljung. Anden halvdel af det 20. århundrede.
Mærket Made in Denmark for Diverse Ting i Malmö Sverige "Ultima15" Design Ljungberg & Bäckström 1892. Højde 5,5 cm. 15x15 cm.
Slitage og mindre farvefalmning.