854946. KAMERA, Pentax LX, 6 linser og tilbehør.
Kamerahus Pentax LX. De inkluderede linser er SMC PENTAX 1:28 24mm, SMC PENTAX-M 1:2.8 100mm, SMC PENTAX-M 1:2 50mm, SMC PENTAX-M 1:1.7 50mm, RMC TOKINA 1:5.6 400mm, TAMRON-1:3.3. 4 70-210 mm. Telekonverter 2x APK TELEPLUS MC6 og linseposer medfølger til nogle af objektiverne.
Ikke funktionstestet. Brugsslitage. Ridser og mærker. Tokina-objektivet har en snavset baglinse.