KAMERA, Contax II, 1930'erne.

KAMERA, Contax II, 1930'erne.
850689. KAMERA, Contax II, 1930'erne.

Zeiss Ikon Contax II afstandsmålerkamera med Carl Zeiss Sonnar 1:2 f = 5 cm objektiv. Serienummer F. 45755 (1937) Ovenlysfilter medfølger.
I original læderetui.

Hus med minimale brugsspor udvendigt og indvendigt, fungerer men trænger til service.
Nødtaske med mindre slitage og tørrevner.

Få foretaget en gratis vurdering!

I original læderetui.

Antal besøg: 4.290