Skål, krystal, "Dampierre", signeret Lalique, Frankrig.

84861. Skål, krystal, "Dampierre", signeret Lalique, Frankrig.

Urneformet skål på fod i klart glas med frostede detaljer. Indret med spurve og vinblade.
Højde 12 cm.
Diameter 11,5 cm.

Enkelte små ridser i varen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 12 cm.
Diameter 11,5 cm.

Enkelte små ridser i varen.

Antal besøg: 1.283