836803. VÆGPENDUL, rokoko, 1700-tallet.
Højde ca 90 cm.
Alder og Brugsslitage. Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.
Mindre dekorativ udgivelse. Muligvis senere bagside. Beslag til pendul mangler.