VÆGUR, Gustav Becker, slutningen af 1800-tallet.

832529. VÆGUR, Gustav Becker, slutningen af 1800-tallet.

Fineret med valnød. Drejet og skåret dekoration. Bevægelsen mærkede "Gustav Becker Freiburg i Schl. 905264". Højde ca 85 cm.

Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti. Slitage, ridser og mærker. Tørre revner. Senere overfladebehandling.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 693