83181. KRYDDER / SÆRLIGE ESSAYS, 2 sæt, i alt 19 dele, henholdsvis porcelæn, Gefle og Gustavsberg.
Essay Gefle, 2 skibe, 6 større krukker, 6 mindre krukker.
Essay Gustavsberg 5 mindre krukker.
Bordlampe Italien medfølger.
Brugsslitage, mindre krakeleringer.