BELYSNINGSOBJEKTER, 4 dele, første halvdel af det 20. århundrede.

83155. BELYSNINGSOBJEKTER, 4 dele, første halvdel af det 20. århundrede.

Lampekop, lyserødt og hvidt glas.
Loftslampe, glas med perlevipper.
Bordpetroleumslampe, fod i uædle metal, hvid glasafdækning.
Lysestager, et par, tin, kun 1164.
Højde ca 9-49 cm.

Brugsslitage. Kop uden ledning. Revne i oliehus.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 9-49 cm.

Antal besøg: 943