STRID / NASH. Situationister i kunsten.

827888. STRID / NASH. Situationister i kunsten.

Carl Magnus, Jörgen Nash, Heimrad Prem, Hardy Strid, Jens Jörgen Thorsen. Örkelljunga, Edition Bauhaus Situationiste (Dragebygningen) 1966. Upagineret, (104) s. Rigt illustreret med fotografier, collager og tegninger. 25x22 cm. Hæftet med smudsomslag.

- Dedikation på titelbladet fra Hardy Strid til Rolf Anderberg.

Samt et postkort (åbningsinvitation Kalmar) signeret af Hardy Strid og Jörgen Nash. .

Brugsspor. rive i beskyttelsesdækslet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.572