ANDERS ZORN. Portræt af fru Dagny Pineus, olie på lærred, signeret Zorn 1913.

807251. ANDERS ZORN. Portræt af fru Dagny Pineus, olie på lærred, signeret Zorn 1913.

Herkomst Conrad M. Pineus.
Udstillet: Conrad M. Pineus samling, konsthallen Gøteborg 1925 og Kvinde i svensk kunst 1700-tallet til i dag, Svensk-Fransk Kunstgalleri Stockholm 1929.
78 x 67 cm.

Mindre rammeskade.

Kunstner/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Få foretaget en gratis vurdering!

Herkomst Conrad M. Pineus.
78 x 67 cm.

Mindre rammeskade.

Kunstner/designer

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besøg: 10.246