807243. BRUNO LILJEFORS. Duehøg og egern, olie på lærred, signeret og dateret 1905.
Herkomst Ernst Arnold Kunsthandlung, nr. 53 og Lepziger Kunsterin nr. 1782.
92 x 122 cm.
Mindre stelskader og spænderammen med dårlig pasform.
Bruno Liljefors (1860–1939)