79781. PIPE I ORIGINAL CASE, Alexandre, St. Petersburg, 1800-tallet.
Sandsynligvis havskum og rav imiteret materiale.
Længde 14,5 cm.
Rav imitation med mindre krakeleringer og et lille fald ved dysen. Havskum med ridser og misfarvning. Rørsektion med misfarvning og tab.