KANDER, 2 stk, dåse, Tyskland, 1800-tallet.

79214. KANDER, 2 stk, dåse, Tyskland, 1800-tallet.

Indgraveret indretning og ejerinitialer. A dateret 1839. Højde ca 25-28 cm.

Låg med skader, blå mærker og slitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 677