POT, porcelæn, Kina.

POT, porcelæn, Kina.
788134. POT, porcelæn, Kina.

muligvis Chien Lung, slutningen af det 18. århundrede.
Højde ca 11,5 cm inkl låg.

Alder og Brugsslitage. Kantstødt. Revner i toppen.

Få foretaget en gratis vurdering!
788134. POT, porcelæn, Kina.

Højde ca 11,5 cm inkl låg.

Antal besøg: 473