787239. LAGE CARLSSON. Malerier, 3 stk., akvarel/blandet teknik, sign.
Uindrammet ark, ca 35x26 cm Myrsnappa, ca 19,5x24,5 cm Båd på Kalmar slot, ca 18x23 cm.
Alders slid. Uindrammet blad gulnet og med pletter fra hæfteklammer.
Ikke undersøgt uden for rammen.
Lage Carlsson (1907–1983)