785875. HERREARMBÅND, guld 18K, Certina.
Diameter 3,3 cm.
Slitage, pletter fra armbånd, mindre glasridser. Med teksten "For nidkærhed og ærlighed i rigets tjeneste". Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.