785392. CARL MALMSTEN. Sofa og lænestole, et par, "Visingsö".
Sofahøjde 75, længde 204, dybde 76.
Stelstole, et par, højde 85, bredde 55, sædehøjde 41 cm.
Delvist tørret polstring, en stol vakkelvorn, en knap mangler, en sadel lavet af. Brugsslitage, mindre gnidninger.