EAR LAP LÆNESTOLE, et par og bord, fyrretræ, udskårne detaljer på sidestykker, første halvdel af det 20. århundrede.

781885. EAR LAP LÆNESTOLE, et par og bord, fyrretræ, udskårne detaljer på sidestykker, første halvdel af det 20. århundrede.

Længde ca 95 cm.
Bredde 92 cm.
Højde 93 cm.
Sædehøjde ca 43 cm.
Bord, længde 85 cm, bredde 64 cm, højde 53,5 cm.

Ifølge sælger findes/var der lignende lænestole på Hotel Gyllene Uttern (Gränna).

Mærker, stødmærker, pletter.
Brug/aldersslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde ca 95 cm.
Bredde 92 cm.
Højde 93 cm.
Sædehøjde ca 43 cm.

Mærker, stødmærker, pletter.
Brug/aldersslitage.

Antal besøg: 707