778953. LÆNESTOL, teaktræ, "Boomerang", Peter Hvidt og Orla Mölgaard Nielsen for Frankrig og Daverkosen, Danmark.
Fodskammel (ikke Frankrig & Deverkosen) medfølger.
Lænestol, ryghøjde ca 78 cm Taburet, længde 63 cm, bredde 45 cm, højde 46 cm.
Brugsslitage. Der mangler et armlæn.
Skammel vaklende, fjeder i bunden er løsnet.