777485. GUSTAF WILHELM PALM. Olie på lærred, 1800-tallet.
Motiv fra Vesta-templet i Tivoli, ifølge tekst på bagsiden.
Signeret GW 1857. Ramme med billedbelysning.
Billedmål 26 x 20 cm Mål med ramme 41 x 35 cm.
Farvetab ca. 1 x 1 mm, snavs øverst i højre hjørne, knitrende i nederste midte Ramme med tab af forgyldning.