VASE, RØGÆSKE OG ASK MED LÅG, Kina, 20. århundrede.
77275. VASE, RØGÆSKE OG ASK MED LÅG, Kina, 20. århundrede.
Cloissone vase med polykrom stiliseret indretning og blomster.
Højde 13 cm.
Røgelsebrændere i okseblodsfarvet bronze. Stiliserede dekorative spejle. Højde 8 cm. Diameter 12 cm.
Æske med udskåret indretning med landskab og bugtende kant.
Længde 14 cm. Bredde 9,5 cm. Højde 5 cm.
Højde 13 cm.