SMYKKER, 8 styk, sølv, første halvdel af det 20. århundrede.

763904. SMYKKER, 8 styk, sølv, første halvdel af det 20. århundrede.

Halskæde med hvide sten, længde 51.
Øreringe med hvide sten, et par, højde 3,5. Uklare stempler.

Halskæde med ravsten, længde 41. Stemplet HJ, MJ eller NJ.
Armbånd med ravsten, længde 8.
Broche med ravfarvede sten bredde 4.
Slipsnål med ravsten stemplet RS-M N7 (1915) højde 6.
Vedhæng med ravfarvet sten højde 1,5 cm.

Mindre Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre Brugsslitage.

Antal besøg: 1.010